Arbitráž na korejských burzách - je tam příležitost?

Arbitráž na korejských burzách - je tam příležitost?
Lajkujte nás na sociálních sítích:

Ledger wallet for bitcoin and altcoins

Korbit a Bithumb, dvě nejoblíbenější burzy pro kryptoměny v Jižní Koreji, obchodují na úplně jiných cenových hladinách ve srovnání se západem. Teprve po nedávných zprávách o nových regulacích v Koreji se ale o možnost arbitráže začalo zajímat velké množství lidí.

Pokud nevíte o co jde, koncem prosince se začaly objevovat informace že Jižní Korea bude zavírat krypto burzy. Reportáže mainstreamových médií ale byly dramatičtější než realita. Po několika dnech se objevila oficiální zpráva v angličtině, která vysvětluje, že je to jen regulace omezující anonymní obchodování s kryptoměnami. To bylo plně možné díky speciální funkci bankovního systému v Jižní Koreji - takzvaný “virtuální účet”. Je to bankovní účet přidělený náhodně z poolu a používá se pro okamžité převody mezi domácími bankovními účty.

Je tedy v Jižní Koreji příležitost k arbitráži? Je, ale ne příliš dobrá.

Zatímco otevření účtu na korejské burze není problém, přemísťování finančních prostředků je omezeno na trvalé rezidenty. Pokud jde o jednotlivce, na zahraniční bankovní účty se dají převádět jen omezené částky. Ze skupiny Crypto of Korea na síti Kakao:

Právní cizí rezidenti jsou košér, ale nové předpisy budou mít za následek uzavření účtů držených nerezidenty. Arbitráž je také v podstatě omezena na zhruba 50 tisíc dolarů ročně, protože Korea má velmi striktní kapitálová omezení.

Takže např. Kanadský státní příslušník s bydlištěm v Koreji má možnost využít této příležitosti, ale případný zisk je podstatně omezen.

Pro zbytek světa neexistuje dobrý způsob, jak profitovat z vysokých cen na korejských burzách. Jeden až příliš zřejmý způsob by byl převést místo KRW kryptoměnu, ale na trzích pro páry kryptoměn už je dost arbitrážních botů - prémium mají v Koreji všechny kryptoměny.

Zavedení “stabilního coinu”, pegovaného na například na USD - čistě hypoteticky - by vyvořilo příležitost, ale jen na krátkou dobu. Obchodníci, kteří už používají arbitrážní boty na korejských burzách by příležitosti využili jako první a cenový rozdíl by rychle zmizel. Podobná vzácná (a velmi krátká) příležitost se může naskytnout při uvedení jakékoli nové kryptoměny na burzy v Koreji, pokud by nová měna začala obchodovat na západní cenové úrovni. Opět platí, že lidé, kteří již arbitráž provozují - což jsou možná i samotné burzy - by měly výhodu.

Pokud stále chcete sledovat ceny v KRW, nejlepším způsobem je stránka cryptocompare, která zobrazuje kryptoměny, které jsou obchodovány v Koreji v KRW. Pokud chcete sledovat cenový rozdíl v USD nebo EUR, jde to buď na TradingView nebo na domovské stránce CryptoWatch: nastavte třetí sloupec na zobrazování cen v USD.

Author | Filed under Blog

Diskuze k článku


Číst dál:

Krypto Trading Indikátor: Ichimoku Cloud
Krypto Trading Indikátor: Ichimoku Cloud

Ichimoku je jeden z nejpopulárnějších indikátorů v krypto tradingu.

EOS - Blockchain jako operační systém
EOS - Blockchain jako operační systém

Developeři kryptoměny EOS tvrdí, že vyvíjí operační systém pro krypto, který je konkurentem platformy Ethereum.

TensorCharts - Webová aplikace s orderbook vizualizací
TensorCharts - Webová aplikace s orderbook vizualizací

TensorCharts jsou momentálně dostupné zadarmo, jsou to data která jejich developer potřeboval na jiný projekt.

Review burzy Altcoin.io: Trading začátkem roku 2018, předběžné registrace otevřeny
Review burzy Altcoin.io: Trading začátkem roku 2018, předběžné registrace otevřeny

Nová burza s Joshem Olzsewiczem v týmu. Burza poběží kompletně na atomových swapech. Signup je už otevřen - můžete si atomový swap vyzkoušet na testnetu!

Arbitráž na korejských burzách - je tam příležitost?
Arbitráž na korejských burzách - je tam příležitost?

Korejské burzy obchodují BTC a ETH za výrazně vyšší ceny než zbytek světa. Je arbitráž možná? Info přímo od zdroje.

Od základů: Jak koupit kryptoměny
Od základů: Jak koupit kryptoměny

Je neuvěřitelné, jak rychle se trhy s kryptoměnami vyvíjí. Tento článek byl původně publikován na altcointrading.net v lednu 2017, kdy lidé běžně obchodovali na Poloniexu a altcoin/BTC páry bylo to jediné, o čem se mluvilo pokud šlo o altcoin trading.