TensorCharts - Webová aplikace s orderbook vizualizací

TensorCharts - Webová aplikace s orderbook vizualizací
Lajkujte nás na sociálních sítích:

Ledger wallet for bitcoin and altcoins

Myšlenka TensorCharts je podobná té, která stojí za grafy Footprint Charts - grafy, které vám umožňují “podívat se donitř svíček”, což je jejich slogan. Jedná se o pokročilý softwarový nástroj, který je vhodný hlavně pro daytradery a scalpery, napište si o bezplatné demo přes marketdelta.com. TensorCharts jsou dostupné jednoduše přes webový browser.

“Tenzorové grafy” fungují na podobném principu, v něčem jsou zjednodušené a v něčem lepší než Footprints.

V obou případech jde o to, že rozdělujete každou svíčku na klasickém candlestick grafu na stejně velké bloky, například v kroku po 100 dolarech. S Footprints dostanete přesnou hodnotu, která se v každém bloku zobchodovala. Každý blok je barevný a s číslicí uvnitř. Pomocí TensorCharts oproti tomu získáte pouze relativní informaci: Bloky jsou zabarveny na základě relativního objemu, který se v nich obchoduje. Je to přesnější verze Volume Flow indikátoru.

TensorCharts ale mají i něco navíc - vizualizované orderbooks: Zatímco vývoj ceny je je zobrazen jako zelené a červené bloky, limit orders které čekají na každé straně trhu jsou vykresleny v odstínech modré a rozlišené podle velikosti objednávky:

Díky tomu je mnohem snazší všimnout si buy walls nebo spooferů. Když chcete vidět spoofera při práci, musíte přestat zírat na graf, otevřít si order book a chvíli nad ní meditovat. Když se objeví buy wall a za chvíli ji její autor stáhne, v order books už nepoznáte nic. Na rozdíl od toho ve vizualizaci tahle informace zůstává.

Vizualizace je také dobrá, když chcete mít představu o tom, kde by se mohly vytvořit support a resistance úrovně. Tady jsou třeba vidět dost velké buy orders na BCH trhu:

V neposlední řadě se na první pohled projevují i ​​rozdíly mezi jednotlivými trhy s kryptoměnami.

Tato 5m vizualizace na trhu ETHUSD ukazuje velké množství malých objednávek, většinou dost rozptýlené, jen některé z nich jsou na podobných úrovních a vytváří resistance level:

Na tomto grafu BTCUSD 5m vidíte, že rozdíly v hodnotě objednávek jsou výraznější. Vzniklo několik klíčových úrovní s velkými objednávkami, ale zbývající objednávky mezi nimi jsou relativně bezvýznamné:

TensorCharts jsou v tuto chvíli zdarma k dispozici s daty z Bitfinex  API, jedná se o kolaterální data z jiného projektu toho samého vývojáře.

Ten projekt se nazývá cointerminal.io. Existuje další projekt s tím samým jménem který je ale agregátor zpráv podobně jako terminál Bloomberg, je placený a nemá co do činění s cointerminal.io.

Cointerminal.io se zaměřuje na statistiku trhu. Můžete si vybrat své oblíbené kryptoměny a podívat se na přehled cenového vývoje v timeframech 1H, 4H, 1D a 15D, nebo na přehled indikátorů (MACD, RSI). K dispozici jsou cenové alerty a také rozhraní pro trading, kde budete moci obchodovat na krypto-burzách pomocí API - cointerminal.io bude zpoplatněná aplikace a tenzorové mapy by měly být dostupné ve verzi PRO.

Grafy ze standardní verze jsou na podobné úrovni jako cryptowatch. Máte možnost přepínat mezi svíčkovými grafy a Heikin-Ashi. Po rozkliknutí tlačítka “Analýza” dostanete graf a sadu nejpoužívanějších indikátorů (MACD s alertem na divergence). Většina těchto funkcí je stále ve vývoji, ale můžete se už zaregistrovat - vše zatím zdarma, ale signupy jsou omezené. Tady jsou dva signup kódy: q7zg46fu, ogsqr1b9.

Naučte se používat TensorCharts

Na anglickém webu v sekci Strategie se objeví příspěvek o tom, jak tenzorovým grafům porozumět a jaké informace v nich hledat. Co se týče základů, na YouTube je série krátkých videí (každé má asi 1 minutu).

Série krátkých video tutoriálů na YouTube

Shrnutí: Výkonný nástroj

Kdyby na TensorCharts byly dostupné programovatelné indikátory, byla by to podstatně lepší platforma než TradingView. I teď vám tyhle grafy mohou dát docela dobrou výhodu - možná je zvláštní volat po něčem takovém, ale TensorCharts by vážně měly být placeným nástrojem. Prozatím si můžete vystačit s kombinací TradingView a TensorCharts a taky doufat, že servery TensorCharts nebudou moc přetížené.

Diskuze k článku


Číst dál:

Krypto Trading Indikátor: Ichimoku Cloud
Krypto Trading Indikátor: Ichimoku Cloud

Ichimoku je jeden z nejpopulárnějších indikátorů v krypto tradingu.

EOS - Blockchain jako operační systém
EOS - Blockchain jako operační systém

Developeři kryptoměny EOS tvrdí, že vyvíjí operační systém pro krypto, který je konkurentem platformy Ethereum.

TensorCharts - Webová aplikace s orderbook vizualizací
TensorCharts - Webová aplikace s orderbook vizualizací

TensorCharts jsou momentálně dostupné zadarmo, jsou to data která jejich developer potřeboval na jiný projekt.

Review burzy Altcoin.io: Trading začátkem roku 2018, předběžné registrace otevřeny
Review burzy Altcoin.io: Trading začátkem roku 2018, předběžné registrace otevřeny

Nová burza s Joshem Olzsewiczem v týmu. Burza poběží kompletně na atomových swapech. Signup je už otevřen - můžete si atomový swap vyzkoušet na testnetu!

Arbitráž na korejských burzách - je tam příležitost?
Arbitráž na korejských burzách - je tam příležitost?

Korejské burzy obchodují BTC a ETH za výrazně vyšší ceny než zbytek světa. Je arbitráž možná? Info přímo od zdroje.

Od základů: Jak koupit kryptoměny
Od základů: Jak koupit kryptoměny

Je neuvěřitelné, jak rychle se trhy s kryptoměnami vyvíjí. Tento článek byl původně publikován na altcointrading.net v lednu 2017, kdy lidé běžně obchodovali na Poloniexu a altcoin/BTC páry bylo to jediné, o čem se mluvilo pokud šlo o altcoin trading.