Recenze burzy Altcoin.io: Trading začátkem roku 2018, předběžné registrace otevřeny

Recenze burzy Altcoin.io: Trading začátkem roku 2018, předběžné registrace otevřeny

Altcoin.io je velmi slibný projekt decentralizované směnárny, který běží bez finanční podpory z ICO a bez VC backingu. Jména členů altcoin.io týmu naleznete přímo na jejich domovské stránce a určitě vám některá z nich budou povědomá - Coinrun, Pizpie a Josh Olszewicz.

Nová decentralizovaná směnárna (DEX) má být spuštěna počátkem roku 2018 a poběží výlučně na atomových swapech. To znamená, že to bude to místo, díky kterému už Shapeshift nebude potřeba: obchody se budou uzavírat pomocí trustless kontraktů, poplatky budou nižší, důvěra v prostředníka nebude nutná.

Cíl projektu altcoin.io jde ale ještě dál - plánem je vybudování decentralizované burzy s pokročilými funkcemi pro tradery. Díky atomovým swapům by altcoin.io měla být mnohem lepší burza než třeba populární decentralizovaná směnárna EtherDelta:

DEXy existují už nějakou dobu. […] Zatímco obecně nabízejí lepší bezpečnost, nejsou zdaleka dokonalé. Většina DEXů ukládá vaše soukromé klíče do Ethereum kontraktů (pomocí standardu ERC20) a co se týče obchodů, spoléhá na externí order books. To omezuje počet obchodovatelných tokenů a zpomaluje celý proces.

Co už je hotovo

K dispozici je náhled uživatelského rozhraní, ale samotná burza není dosud otevřená. Jedna nová věc je ale to, že si již můžete otevřít účet a založit testnetovou peněženku, se kterou si můžete vyzkoušet atomové swapy. Po otevření burzy vám tento uživatelský účet zůstane.

Nastavení účtu je podobné klasickým bitcoinovým peněženkám - zřizujete si peneženku se seedem který má 12 slov. Seed vám zůstává - To znamená, že váš účet není vázán na vaši občanskou identitu a zachováváte si také plnou kontrolu nad finančními prostředky, s nimiž obchodujete.

Po tomto prvním kroku získáte přístup k peněženkám pro celé množství kryptoměn na bitcoinu i ethereu. Jestli chcete, můžete vyzkoušet proces výměny atomových výměn na testnetech, například pomocí faucetu pro BTC testnet a ETH testnet - kvůli ochraně proti spamu sítě budete muset požadavet poslat jako tweet.

Video od teamu altcoin.io které celý proces popisuje má asi 6 minut. Ve zkratce, s dvěma různými peněženkami v různých prohlížečích a s coiny v těchto testnet peněženkách, můžete započít p2p atomový swap z jedné z peněženek. Protože je to p2p, vytvoří se potvrzovací odkaz pro protistranu. Otevřete jej v druhém prohlížeči peněz a potvrďte souhlas se swapem, to je vše.

Pokud nemáte tušení co jsou atomové swapy a co toto všechno znamená, přečtěte si []článek o atomových swapech na blog.altcoin.io](https://blog.altcoin.io/the-evolution-of-atomic-swaps-e33ad3af8818). Tento blog je také to místo, které je dobré sledovat, pokud chcete získat nejnovější informace o vývoji téhle nové burzy.

Altcoin.io Prohlídka

Pokud je to poprvé, co jste se dozvěděli o tomhle projektu a rádi byste zjistili, jak ta aplikace vypadá, nebo se přesvědčili, že to není scam, podívejte se na Youtube video od BTCKYLE, kde mluví se zakladateli alcoin.io.

Souhrn

Zatím jsou testovací funkce altcoin.io impozantní, ale vážně “jen” na úrovni Shapeshiftu: můžete si vyměnit jeden token za jiný, technologie v pozadí je jiná ale z pohledu uživatele je to to samé co už dělá Shapeshift nebo decentralizovaně Bisq.

Pokud se obchodování s atomovými swapy má uchytit, to, co je skutečně zapotřebí, je pokročilé rozhraní pro tradery. Aktivní trading je to, co přiláká uživatele a likviditu. Naštěstí se zdá, že tým za altcoin.io si to uvědomuje: návrh uživatelského rozhraní pro burzu vypadá asi jako hezčí sestra BitMEXu.

Z příspěvků na blogu není jasné jak daleko vývoj je, a dá se předpokládat že je toho hodně co dělat. Stojí ale jistě za to tento projekt sledovat.

(Updated: )

Chris
Chris KarlVonBahnhof also on Reddit, Chris belongs to the crypto trader class of 2013. Located in the Americas most of the time, you're most likely to meet at r/BitcoinMarkets though.
comments powered by Disqus