Arbitráž na korejských burzách - je tam příležitost?

Arbitráž na korejských burzách - je tam příležitost?

Korbit a Bithumb, dvě nejoblíbenější burzy pro kryptoměny v Jižní Koreji, obchodují na úplně jiných cenových hladinách ve srovnání se západem. Teprve po nedávných zprávách o nových regulacích v Koreji se ale o možnost arbitráže začalo zajímat velké množství lidí.

Pokud nevíte o co jde, koncem prosince se začaly objevovat informace že Jižní Korea bude zavírat krypto burzy. Reportáže mainstreamových médií ale byly dramatičtější než realita. Po několika dnech se objevila oficiální zpráva v angličtině, která vysvětluje, že je to jen regulace omezující anonymní obchodování s kryptoměnami. To bylo plně možné díky speciální funkci bankovního systému v Jižní Koreji - takzvaný “virtuální účet”. Je to bankovní účet přidělený náhodně z poolu a používá se pro okamžité převody mezi domácími bankovními účty.

Je tedy v Jižní Koreji příležitost k arbitráži? Je, ale ne příliš dobrá.

Zatímco otevření účtu na korejské burze není problém, přemísťování finančních prostředků je omezeno na trvalé rezidenty. Pokud jde o jednotlivce, na zahraniční bankovní účty se dají převádět jen omezené částky. Ze skupiny Crypto of Korea na síti Kakao:

Právní cizí rezidenti jsou košér, ale nové předpisy budou mít za následek uzavření účtů držených nerezidenty. Arbitráž je také v podstatě omezena na zhruba 50 tisíc dolarů ročně, protože Korea má velmi striktní kapitálová omezení.

Takže např. Kanadský státní příslušník s bydlištěm v Koreji má možnost využít této příležitosti, ale případný zisk je podstatně omezen.

Pro zbytek světa neexistuje dobrý způsob, jak profitovat z vysokých cen na korejských burzách. Jeden až příliš zřejmý způsob by byl převést místo KRW kryptoměnu, ale na trzích pro páry kryptoměn už je dost arbitrážních botů - prémium mají v Koreji všechny kryptoměny.

Zavedení “stabilního coinu”, pegovaného na například na USD - čistě hypoteticky - by vyvořilo příležitost, ale jen na krátkou dobu. Obchodníci, kteří už používají arbitrážní boty na korejských burzách by příležitosti využili jako první a cenový rozdíl by rychle zmizel. Podobná vzácná (a velmi krátká) příležitost se může naskytnout při uvedení jakékoli nové kryptoměny na burzy v Koreji, pokud by nová měna začala obchodovat na západní cenové úrovni. Opět platí, že lidé, kteří již arbitráž provozují - což jsou možná i samotné burzy - by měly výhodu.

Pokud stále chcete sledovat ceny v KRW, nejlepším způsobem je stránka cryptocompare, která zobrazuje kryptoměny, které jsou obchodovány v Koreji v KRW. Pokud chcete sledovat cenový rozdíl v USD nebo EUR, jde to buď na TradingView nebo na domovské stránce CryptoWatch: nastavte třetí sloupec na zobrazování cen v USD.

(Updated: )

tradingfanbois
tradingfanbois JMT under the Twitter handle @tradingfanbois has been deep in bitcoin markets since late 2014. It is the person who takes care of our office. Also answering your Quora questions regarding Bitcoin, cryptocurrencies and technical analysis.
comments powered by Disqus