Od základů: Jak koupit kryptoměny

Od základů: Jak koupit kryptoměny

Je neuvěřitelné, jak rychle se trhy s kryptoměnami vyvíjí. Tento článek byl původně publikován na altcointrading.net v lednu 2017, kdy lidé běžně obchodovali na Poloniexu a altcoin/BTC páry bylo to jediné, o čem se mluvilo pokud šlo o altcoin trading.

Od té doby jsme přešli přes obchodování s Tetherem až k prvním likvidním trhům na Bitfinexu v párech s USD. Nakonec i další burzy začaly přidávat altcoinové trhy. Dnes už je na většině burz poměrně široký výběr trhů.

Vzhledem k tomu je teď mnohem méně časté, že by lidé kupovali bitcoin a ten by pak směnili za altcoin. Páry altcoin-fiat jsou dost populární a značné množství traderů je preferuje, páry altcoin-BTC se dnes označují jako “ratio”. K nákupu mainstreamovější kryptoměny, kterou pak směníte za coin který chcete, se budete muset uchýlit jen v případě, že hledáte coin, který ještě není populární a tím pádem ani dostupný z větších burz.

V tom případě je nejlepší koupit BTC, LTC nebo ETH a tuto kryptoměnu pak převést na jakoukoliv (pravděpodobně menší) burzu, která obchoduje váš altcoin.

Nákup prominentních kryptoměn za fiat

BitStamp / EU, USA a většina světa (SEPA, mezinárodní převod)

Hodnocení nákupu kryptoměn: ★★★★☆

 • Sídlo: EU
 • Altcoiny: ** Ripple, Ethereum, Litecoin **

Bitstamp’s tradeview je dobrá a velmi spolehlivá burza. Pokud máte bankovní konto v EU, můžete posílat deposity pomocí platby SEPA, která bude hotova následující den - někdy o den nebo dva později, pokud je burza pod náporem nových signupů. Na Bitstampu je nutné plné ověření účtu. Uživatelé mohou dokonce nakupovat kryptoměny i s kreditní kartou. Bitstamp má banku ve Slovinsku tak počítejte s tím, že by vám vaše banka mohla zavolat a zeptat se, zda skutečně posíláte peníze někam do Slovinska.

Bitstamp má neveřejné limity vkladů a výběru, pravděpodobně okolo deseti tisíc dolarů. Po překročení vás čeká další KYC ve formě dotazníku. Jejich zákaznická podpora je ok, nestává se že by vás ignorovali po týdny a týdny.

Neměli byste mít problémy s ověřením při trvalém pobytu ve většině zemí světa. Můžete také využít možnosti nákupu debetní kartou ať už jste rezident EU nebo ne.

Jedinou nevýhodou je jejich pomalý trading engine a zaokrouhlování poplatků: Bitstamp zaokrouhluje nahoru poplatek za každý dílčí nákup, takže celý obchod se oproti jiným burzám docela prodraží. Engine je taky dost pomalý, což je někdy dost o nervy a pravděpodobně to dřív nebo později vzdáte a kliknete na “market order”.

**Shrnutí: ** Bitstamp je dobrá burza na nákup, ale ne na aktivní obchodování.

Coinbase / GDAX / EU, USA, další země

Hodnocení nákupu kryptoměn: ★★★☆☆

Získat první BTC v hodnotě 10 USD s tímto registračním odkazem

Důležité: Pravděpodobně jste si vědomi Coinbase, zvláště pokud jste z USA. Jsou nejoblíbenějším poskytovatelem peněženky a jejich výměna je největší v USA. Mnoho lidí nejprve začne krypto přes Coinbase, obvykle přes odkaz odkaz, který jim dává 10 dolarů za první nákup 100 dolarů. Co je pak pobouří, jsou poplatky za jakoukoli transakci - ať už jde o nákup / prodej transakce nebo o stažení. Důležitým přínosem Coinbase je, že poskytují peněženku app - Coinbase - která také má funkci nákup / prodej, která je neuvěřitelně drahá a poskytuje obchodní rozhraní, GDAX. GDAX můžete získat pomocí pověření Coinbase na adrese https://www.gdax.com/trade/ETH-USD]https://www.gdax.com/trade/ETH-USD. Pokud se chystáte koupit cryptocurrency dělat to na GDAX spíše než na Coinbase: GDAX má nulový poplatek politiky na limit objednávky a dokonce i tržní objednávky jsou mnohem levnější tam než na Coinbase.

 • Coinbase instant buy fee: mezi 1,49% a 3,99% v závislosti na způsobu
 • GDAX okamžitý nákupní poplatek (tržní příkaz, vyplní okamžitě): 0,25%
 • Poplatek za nákup GDAX limit (limitová objednávka, vyplní se tam, kde se trh dostane): 0

Coinbase tvrdí, že přidávají 100k uživatelů denně, ale nejsou k dispozici žádné údaje o tom, kolik z nich vlastně drží kryptocurrency nebo obchod. Velmi dobře může být, že většina z nich jsou bonusové lovecké účty kliknutím na odkazy odkazů Coinbase 10 dolarů. Klepnutím na své proč, proč ne.

Coinbase nedávno prohráli svůj případ s IRS a je povinen poskytnout IRS některé informace o zákaznících. Je zajímavé, že to, co davu vyvolává více, je klepy nad kompetencí a příbuzenstvím generálního ředitele Briana Armstronga s ETH a BCH, protože oba mince byly přijaty k útoku na bitcoin někteří lidé.

Shrnutí: Je zřejmé, proč Coinbase / GDAX nemá žádný zájem na tom, aby byl novým kupcům jasnější, že mohou platit mnohem méně, aby se dostali ke stejnému cíli. Jinak přátelská výměna převážně pro Američany, ale ne tak moc stabilní obchodní platforma během důležitých cenových akčních akcí a velmi přísné politiky týkající se hraní hazardních her. Pokud posíláte krypto z Coinbase na stránky s hazardními hrami, ztratíte svůj účet i v případě, že jste z země, kde jste udělali, že to, co jste udělali, je naprosto legální. Pokud se chystáte koupit a držet, coinbase není špatná volba. Podporují BTC, LTC, ETH a nově BCH.

** Bitfinex ** / Veškerý svět s výjimkou ověřených zákazníků v USA (SEPA vedení prostřednictvím polské banky, další možnosti pro střední a vyšší čísla)

Hodnocení nákupu kryptopořady: ★★★☆☆

 • Umístění: Britské Panenské ostrovy
 • Altcoins: IOTA, EOS , Santiment, Litecoin, Ethereum, Ether Classic, Zcash, Monero, DASH, Chain split tokeny …

To není snadné se dostat fiat do a od Bitfinex, ale jejich obchodní rozhraní nemá konkurenci. Chcete-li marťovat obchod s jednou z mincí, které jsou uvedeny na Bitfinexu, to je to, o čem je výměna skvělá. Pro nákup se pokoušejí profilovat se jako velkoobchodní místo pro větší ryby, takže obecně Finex bude pro vás lepší volbou, pokud se chcete věnovat minimálně 5-6 číslům a oni vás nechá koupit prostřednictvím OTC Někteří lidé nevěří Bitfinexu, protože jejich mateřská společnost je zapojena do Tethera, což je předmět populárních konspiračních teorií . Pokud je budete pečlivě číst, zjistíte, že máte málo až žádné skutečnosti a mnoho překvapených spekulací, a zároveň není také dobrý nápad implicitně důvěřovat výhradně výmene kryptocurrency. * Zákaznická podpora nereaguje </ a> </ p> <p> <p> <p> <p> s ETH a IOTA. To není zcela chyba Bitfinexu, ale je to nepříjemné, protože nemusí být schopen dostat se k zákazníkovi podpory rep. Dávejte pozor na PSA jako odesílání ETH z Bitstampu ** Bottom Line: ** Chcete-li zakoupit od společnosti Bitfinex pro fiat, budete potřebujete ověřit a případně zkontrolovat zákaznickou podporu svých možností. Pokud však máte šanci podnikat, získáte kryptocurrency od nejlikvidnějšího trhu nebo dokonce poměrně snadno přes jejich OTC stůl. Určitě budete platit nižší poplatky než na jiných burzách. Bitfinex byl napaden v srpnu 2016, ale pokud jste ochotni uchovat peníze na Bitfinex pouze během doby trvání vašeho obchodu jste s nimi poměrně bezpečně použili.

Kraken / EU, USA a většina světa (SEPA, wire)

Kraken je jedním z nejspolehlivějších a nejkvalitnějších krakenů. Kraken je jedním z nejméně spolehlivých, výměny z hlediska dostupnosti platformy - havaruje ** pokaždé, když ** dochází k podstatné cenové akci. Existuje upgrade obchodního motoru </ a > brzy naplánováno a obchodovat; a Kraken je výměna s nejsilnějšími bankovními vztahy. To znamená, že existuje naděje, že v blízké budoucnosti by Kraken mohl být skvělým místem k nákupu (nebo prodávat), ale smutně, ne tak docela dobře. kraken.com/en-gb/help/fees%} ukazuje, že poplatky jsou poměrně nízké, rozhodně nižší než Bitstamp, ale zatím si nemyslíte, že se dostanete kdekoli pomocí limitních příkazů. Nedávno získal grafovací portál Cryptowat.ch a pomocí výměny z * trade.kraken.com * je trochu lepší, ale funkce je stále velmi sub-par. ** Bottom Line : ** Prozatím nepoužívejte Kraken, pokud chcete zachránit bolesti hlavy, ale pokud již máte účet, držte jej a sledujte aktualizace.

Nákup altcoinu přes bitcoin nebo jinou kryptoměnu

Nejtradičnější způsob jak koupit bitcoin bez nutnosti zdlouhavé verifikace na směnárně jsou localbitcoins. Dnes existuje už také obdoba pro ether - localethereum.com.

Jakmile máte mainstreamovou kryptoměnu, můžete začít obchodovat.

Buy and hold pro menší množství kryptoměn

Pokud chcete jen rychle koupit altcoin jako Monero, Ether, Ripple, NEO atd, můžete použít ShapeShift. Poplatky jsou trochu vyšší - pod pokličkou to funguje tak, že Shapeshift obchoduje na Poloniexu a Bittrexu, takže vy nemusíte - ušetříte si čas a práci s verifikací, ale zaplatíte o něco víc na poplatcích a maržích.

Na Shapeshiftu nepotřebujete uživatelský účet, prostě pošlete peníze na vygenerovanou adresu. Musíte mít bitcoin nebo altcoin který chcete prodat a peněženku, na kterou chcete poslat ten altcoin který kupujete. Některé softwarové peněženky již mají Shapeshift integrovaný - například Jaxx a Exodus.

ShapeShift

Buy and hold pro menší množství kryptoměn

Pokud nakupujete za větší peníze, poplatky na Shapeshiftu by byly dost vysoké. Bitstamp, Bitfinex nebo Bittrex budou lepšívolba.

 • Bitstamp vás bude muset ověřit.
 • Bittrex má pro neověřené účty limit odběru 100 BTC za den.
 • Bitfinex má nejnižší poplatky.

Obchodování s páry Altcoin/BTC

Polo

Bývalá mekka obchodování s altcoiny Poloniex. Burza uváděla dost nových kryptoměn hned jak se objevily, bylo to to hlavní místo, kde se obchodovalo i s menšími coiny. Poloniex má sekce pro spot, margin a pěp lending - ale jejich web je nespolehlivý a plný chyb a podpora nestíhá. Tickety bývají otevřené i několik týdnů bez jakékoliv odpovědi.

Bittrex

Bittrex začal být populární poté co lidé začali odcházet z Poloniexu. Na nějakou dobu to byla dobrá alternativa ale v současné době je tato burza taky zahlcena.

Binance

Binance je v tuto chvíli nejpopulárnější altcoinová burza.

Menší burzy

 • ICO tokeny se nejlépe obchodují na Liqui nebo EtherDelta. Tokeny, o kterých nikdo předtím neslyšel, jako třeba SAN, jsou někdy uvedeny taky na Bitfinex.
 • Vyhněte se Hitbtc, nemají dobrou pověst.

Altcoin Storage: Crypto-peněženky

Máte dvě možnosti - peněženku specifickou pro altcoin nebo multi-peněženku. V každém případě je nebezpečné nechávat kryptoměny jen tak ležet na burze. To ale neznamená, že altcoin v peněžence je automaticky 100% bezpečný.

Dobrým kompromisem je Ledger wallet Nano S - podporuje bitcoin a jeho forky i ethereum a ERC20 tokeny, dostupná je dokonce i peněženka pro ripple. Nikdy si nemůžete být jistí, že se neobjeví nějaký kritický bug nebo hardwarová vulnerabilita ale ta pravděpodobnost není zase tak vysoká.

(Updated: )

Chris
Chris KarlVonBahnhof also on Reddit, Chris belongs to the crypto trader class of 2013. Located in the Americas most of the time, you're most likely to meet at r/BitcoinMarkets though.
comments powered by Disqus