Fibonacci Retracement: Proč je tak důležitý?

Fibonacci Retracement: Proč je tak důležitý?

Fibs nebo Fibonacci retracement - chléb a máslo obchodování s kryptoobchodem, když váš pár stále dělá ATH. Nebo pokud je to jen přerušení z rozsahu . Proč Fibs? Protože je používá každý. Nikdo neví, jestli pracují, natož jak, ale všichni je používají, což z nich dělá seberealizující proroctví.

O Fibs

Chcete-li se dozvědět více o Fibs obecně, zde je hluboký ponor od stockcharts. Pokud jde o to, jak fungují, v podstatě prostě vysvětlí, že úrovně Fib jsou založeny na Fibonacci sequence a proč je tato konkrétní sekvence relevantní, to zůstane tajemstvím.

Ne že byste potřeboval vědět, jak vydělat peníze.

Co potřebujete vědět je, že úrovně Fib jsou podle některé více či méně neprůhledné teorie cenové hladiny, u kterých je pravděpodobné, že příslušná cenová akce zvrátit. Může to být krátkodobé zvrat, začátek opravného rozpětí nebo začátek medvědího trhu - Fibs vám to neřeknou, jsou to jen úrovně, na které je třeba věnovat pozornost. Nemá to být ani příliš přesné - jsou to jen lidé * - a to ani neznamená, že je třeba pracovat vždy - je to jen * pravděpodobnost *. Nemá smysl být příliš náboženský. Pokud se akce nezastaví na obvyklém fib, prostě to není. Není to, jako by se cena měla “vrátit” zpět na tuto úroveň. Prostě se nestalo a nestane se.

Jak nakreslit Fibonacci retracement

Při korekci nebo korekčním rozsahu ** downtrend ** / ** nakreslete Fibu tažením z houpačky vysoko na houpačku.

V ** uptrend ** nebo ** ** DCB / Bounce ** nakreslete Fib tažením z kyvadla dolů na houpačku vysokou.

Více praktických věcí na stránkách babypips.com

Pro obchodování s kryptoobchodem se zdá být zvláště důležité následující úrovně fib: ** 0,618 **, ** 1,618 **, ** 2,618 **, ** 4,236 **. Ale nezapomeňte, že bez ohledu na situaci do hry vstupují i ​​jiné věci: nebuďte nábožensky nad ukazatelem. Jsou to jen návrhy.

Platformy, které vám umožňují kreslit Fibs

Pokud hledáte bezplatný nástroj pro mapování, který vám umožní nakreslit Fibs, tuto funkci nenajdete na Cryptowatch, ale je stále k dispozici na Bitcoinwisdom.

Je lepší, abyste mohli své diagramy uložit, zejména pokud pracujete s delšími časovými intervaly, jako je denní čas, kdy může trvat nějaký čas, než se trh přesune k dalšímu fibu. Za tím účelem použijte funkci TradingView jako my ostatní.

Proč se skutečně záleží na Fibech?

Zde přichází skutečná dohoda.

A ještě to, co bylo řečeno dříve:

To, co potřebujete vědět, je, že úrovně Fib jsou podle některé více či méně neprůhledné teorie cenové hladiny, u kterých je pravděpodobné, že příslušná cenová akce bude zvrátit.

Tato filozofie je podobná Point & Figure charting idea of ​​** long pole warning **: Pokud to jde velmi rychle během poměrně krátké doby, to je stále více pravděpodobné, že to půjde dolů a ze zkušenosti by se mělo vrátit na polovinu dlouhého pólu (mimo to je také Fib). Vidíte, že je to úplně nejasné, ale je to založeno na zkušenostech a obchodníci to důvěřují, takže je lepší nechat je ignorovat.

Podstatné je, že ** opravy trendu jsou dobré **. Jakmile je oprava provedena, mohou obchodníci pro tuto opravu nakreslit Fib retracement, který jim pak poskytne možné pokračování (pokud jiné signály ukazují, že pokračování je pravděpodobné v konkrétní situaci).

Viz zde:

  • Obrázek z Bitfinexu. Všimněte si také, jak existuje několik Fibs velmi blízko sebe: to je soutěž, to dělá úroveň důležitější. *

** Pokud nedojde k žádné korekci, neexistuje žádný Fib retracement k čerpání **, což ztěžuje trh, aby se dohodl na úrovních, kde se pozastaví nebo se zase vrátí, protože nikdo nemá nějakou představu o jakýchkoli pokynech, které by se měly držet. Pokud existují pokyny - jakákoli úroveň, která přitahuje pozornost lidí, kteří hledají číslo, aby si nastavili své limitové příkazy - je pravděpodobné, že mnoho lidí bude mít náhodou objednávky kolem této úrovně. Je-li dostatek těchto objednávek, skutečně se bude trh pohybovat tímto způsobem. Pokud však nedojde k žádné dohodě, může se trh na chvíli chovat iracionálně, dokud nedojde k obecnému důvodu a někteří lidé začnou profitovat. V reakci na to zbytek (emocionálnější obchodníci) panikají a kapitulují. Pokud se to stane po shromáždění, udělá se pro správnou skládku, krev na ulicích je laskavá.

čas, který by vytvořil nové trhy, není v tomto bodě dobrý poměr rizika / odměny. Pro hodlce: pečlivě si vyberte své akcie , koupíte, když dav nechce a kdy přijde rally, budete připraveni sedět na pěkný stash.

(Updated: )

comments powered by Disqus