TensorCharts - Webová aplikace s orderbook vizualizací

TensorCharts - Webová aplikace s orderbook vizualizací

Myšlenka TensorCharts  je podobná té, která stojí za grafy Footprint Charts - grafy, které vám umožňují “podívat se donitř svíček”, což je jejich slogan. Jedná se o pokročilý softwarový nástroj, který je vhodný hlavně pro daytradery a scalpery, napište si o bezplatné demo přes marketdelta.com. TensorCharts jsou dostupné jednoduše přes webový browser.

“Tenzorové grafy” fungují na podobném principu, v něčem jsou zjednodušené a v něčem lepší než Footprints.

V obou případech jde o to, že rozdělujete každou svíčku na klasickém candlestick grafu na stejně velké bloky, například v kroku po 100 dolarech. S Footprints dostanete přesnou hodnotu, která se v každém bloku zobchodovala. Každý blok je barevný a s číslicí uvnitř. Pomocí TensorCharts oproti tomu získáte pouze relativní informaci: Bloky jsou zabarveny na základě relativního objemu, který se v nich obchoduje. Je to přesnější verze Volume Flow indikátoru.

TensorCharts  ale mají i něco navíc - vizualizované orderbooks: Zatímco vývoj ceny je je zobrazen jako zelené a červené bloky, limit orders které čekají na každé straně trhu jsou vykresleny v odstínech modré a rozlišené podle velikosti objednávky:

Díky tomu je mnohem snazší všimnout si buy walls nebo spooferů. Když chcete vidět spoofera při práci, musíte přestat zírat na graf, otevřít si order book a chvíli nad ní meditovat. Když se objeví buy wall a za chvíli ji její autor stáhne, v order books už nepoznáte nic. Na rozdíl od toho ve vizualizaci tahle informace zůstává.

Vizualizace je také dobrá, když chcete mít představu o tom, kde by se mohly vytvořit support a resistance úrovně. Tady jsou třeba vidět dost velké buy orders na BCH trhu:

V neposlední řadě se na první pohled projevují i ​​rozdíly mezi jednotlivými trhy s kryptoměnami.

Tato 5m vizualizace na trhu ETHUSD ukazuje velké množství malých objednávek, většinou dost rozptýlené, jen některé z nich jsou na podobných úrovních a vytváří resistance level:

Na tomto grafu BTCUSD 5m vidíte, že rozdíly v hodnotě objednávek jsou výraznější. Vzniklo několik klíčových úrovní s velkými objednávkami, ale zbývající objednávky mezi nimi jsou relativně bezvýznamné:

TensorCharts  jsou v tuto chvíli zdarma k dispozici s daty z Bitfinex API, jedná se o kolaterální data z jiného projektu toho samého vývojáře.

Ten projekt se nazývá cointerminal.io. Existuje další projekt s tím samým jménem který je ale agregátor zpráv podobně jako terminál Bloomberg, je placený a nemá co do činění s cointerminal.io.

Cointerminal.io se zaměřuje na statistiku trhu. Můžete si vybrat své oblíbené kryptoměny a podívat se na přehled cenového vývoje v timeframech 1H, 4H, 1D a 15D, nebo na přehled indikátorů (MACD, RSI). K dispozici jsou cenové alerty a také rozhraní pro trading, kde budete moci obchodovat na krypto-burzách pomocí API - cointerminal.io bude zpoplatněná aplikace a tenzorové mapy by měly být dostupné ve verzi PRO.

Grafy ze standardní verze jsou na podobné úrovni jako cryptowatch. Máte možnost přepínat mezi svíčkovými grafy a Heikin-Ashi. Po rozkliknutí tlačítka “Analýza” dostanete graf a sadu nejpoužívanějších indikátorů (MACD s alertem na divergence). Většina těchto funkcí je stále ve vývoji, ale můžete se už zaregistrovat - vše zatím zdarma, ale signupy jsou omezené. Tady jsou dva signup kódy: q7zg46fu, ogsqr1b9.

Naučte se používat TensorCharts

Na anglickém webu v sekci Strategie se objeví příspěvek o tom, jak tenzorovým grafům porozumět a jaké informace v nich hledat. Co se týče základů, na YouTube je série krátkých videí (každé má asi 1 minutu).

Série krátkých video tutoriálů na YouTube

Shrnutí: Výkonný nástroj

Kdyby na TensorCharts  byly dostupné programovatelné indikátory, byla by to podstatně lepší platforma než TradingView . I teď vám tyhle grafy mohou dát docela dobrou výhodu - možná je zvláštní volat po něčem takovém, ale TensorCharts by vážně měly být placeným nástrojem. Prozatím si můžete vystačit s kombinací TradingView  a TensorCharts  a taky doufat, že servery TensorCharts nebudou moc přetížené.

(Updated: )

tradingfanbois
tradingfanbois JMT under the Twitter handle @tradingfanbois has been deep in bitcoin markets since late 2014. It is the person who takes care of our office. Also answering your Quora questions regarding Bitcoin, cryptocurrencies and technical analysis.
comments powered by Disqus